FJALĖT E ZEMRĖS

Home
Fterra jone
Nenave te Fterres
Emigranteve te Fterres
Mos i digjni pyjet
Vajzat e Fterres
Mesuesve te Fterres
Per gazeten Fterra jone
Fjalės Nėnė i qofshim falė
Dashuria dhe zhgenjimi
Jam i dashuruar me poezine
Shtegetimi i dallendyshes
Vajzes time, Enianes
Tu thefte pena
Ore e cast
Pranveres
Une di te pres
Me te njejten dashuri
Si rrezja e diellit
Si nje pikture e bukur
Nuk kam harruar
Ne buze te detit
Shpirti i plagosur
Shqiponja
Laberia ime
Naim o ylber me mgjyra
Me ankth po te pres
VETĖM TI
LOTĖT E TU
HERĖ PAS HERE
DASHURIA NUK BLIHET ME PARA
G Ė N J E S H T A
VARFĖRIA E SHPIRTIT
ZHGĖNJIMI
LE TĖ NDALEN PĖR NJĖ ĒAST
DASHURIA SFITOHET ME TENDER
FRYMĖMARRJA JOTE
TIMBRI I ZĖRIT TĖND
Lame Xhama - Mesues i Popullit
VETĖM NJĖ HAP
Kujtimi i serenes se detit
Akropol
Ne sheshin Omonia
Tek liqeni i Maratonomaakut
Emigranteve tane
Zerit tend te bukur MAYA
O' poet t'u thefte pena
Si rrezja e Diellit nė agim

feksor001240.jpg

MIRĖ SE ERDHĖT NĖ FAQEN TIME TĖ INTERNETIT !


Gjatė gjithė jetės time kam shkruar poezi tė ndryshme. Mendova qė disa nga kėto poezi ti hedh nė ketė faqe interneti, duke e titulluar "FJALĖT E ZEMRĖS", sepse siē do tė konstatoni edhe juve qė do ti lexoni, ato fjalė burojnė nga thellėsitė e shpirtit tim.

 

Nė rast se nė ndonjėrėn prej tyre do tė ketė  gjasim me fakte a njerėz realė, kjo mund tė jetė vetėm njė rastėsi, prandaj lutem tė mė mirėkuptoni

lineee027.gif

 

Kam  lindur nė Fterrė me 24.04.1953, ku mbarova edhe arsimin fillor, kurse atė tetėvjeēar nė Ēorraj. Arėsimin e mesėm e kam kryer nė Teknikumin Ekonomik « Nako Spiro » nė Tiranė nė vitin 1973. Arsimin e larte e kreva nė Shkollėn e Bashkuar tė Oficerėve nė Tiranė nė vitin 1977, ndėrsa Akademinė e Shtabit tė Pėrgjithshėm nė vitin 1989. Punova  oficer nė repartet e Ushtrisė nė Pėrmet, Delvinė, e Tiranė, deri nė vitin 1993. Me pas kalova  efektiv nė Ministrinė e Brendshme dhe punova  nė Gardėn e Republikės, repartet e forcave speciale, nė Drejtorinė e Policisė tė Qarkut Lezhė dhe tani vazhdoj tė punojė nė Drejtorinė Ekonomike tė Drejtorisė sė Pėrgjithshme tė Policisė, nė Ministrinė e  Brendshme.

Jam martuar me Ameli Kurupin e bija e Rexho e Zarife Kurupit,  me arsim tė lartė oficere, dhe kmi lindur dy fėmijė, Enianėn dhe Eugentin. Jam i apasionuar pas poezisė, muzikės klasike, gjuetisė e peshkimit dhe veēanėrisht pas gazetės “Fterra jonė”. Pėr gazetėn e Fterrės kam shkruar disa artikuj e poezi dhe kohėt e fundit jam edhe anėtar i bordit tė kėsaj gazete.

lineee034.gif

e-mail_20.gif

Kliko ketu për të më dërguar mesazh

dsc00568-feksor600.jpg
Fterra, nentor 2008

enianashkurti240.jpg
Eniana, vajza ime e dashur

feksorimeli1.jpg
Me Melin

dsc01949-ditl.jpg
Me Agronin ne ditelindjen 25 prill 2009

dsc01572.jpg
Midis fterioteve

dsc00599.jpg
Saimiri si specialist duke nxjerre rakine ne Fterre

dsc00659.jpg
Portokallat po piqen

lirigjonika1.jpg
Lirua pi kafe ne "parlamentin" e fterioteve ne Tirane

dsc01565.jpg
Lirua dhe babagjyshi ne "parlament"

dsc01778.jpg
Ne ditelindjen e dajko Halitit 22 mars 2009

dsc00390.jpg
Ne "parlament" midis fterioteve

dsc00600.jpg
Fterre, nentor 2008

dsc00664.jpg
Edhe pulat na duhet

   

lineee034.gif

dsc02120.jpg

dsc02450.jpg

Numrat e telefonit:
( 0355 4 2245283
Cel: 069 2082386
E mail: feksor_s@hotmail.com

Adresa: Rr. “M. Tutulani” p.6 ap.14
Tel: +355 4 2245283
Cel: 069 2082386
Tirana, ALBANIA